پس از اتمام جنگ تحمیلی و آغاز دوره سازندگی نظر به بازسازی کشور و ایجاد و توسعه زیر ساخت های کشور این شرکت نیز با توجه به مسئولیت مشارکت پذیری خود با بهره مندی از نیروهای متخصص و مهندسین مجرب در زمینه فعالیت های عمرانی اقدام کرده ، به فراخور نیازهای کشور در رشته های مختلف عمرانی از جمله سد سازی ، راه سازی و تونل ، ابنیه و سازه های آبی به ارائه خدمات پرداخته است.

خدمات عمرانی

نظر به سیاست های اصلی دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای پیشرفت و سازندگی کشور ، ذخیره ، حفظ ودسترسی به منابع آبی امری حیاتی تلقی می شد،بر همین اساس احداث و توسعه سد در ایران عزیز ضرورت پیدا می کرد.

این شرکت با برگزاری دوره های آموزشی به جهت بالا بردن سطح علمی مدیران و کارشناسان ، در ارائه مقالات علمی داخلی و خارجی متعدد و ارائه طرح های خلاقانه و نو آوری در عملیات اجرایی کوشا بوده است.

جهان کوثر با بهره مندی از توان علمی و با تکیه بر تخصص و تجربه مهندسین داخلی و ظرفیت های اجرایی خود در ساخت سدهای مختلف کشور پیشگام بوده و خدمات ارزنده ای ارائه نموده است.

لیست پروژه ها

 با توجه به رشد جمعیت و اهمیت ارتقاع و بهره وری مترو کشور ، شرکت جهان کوثر در پروژه های مهم تونل سازی ، مترو و راه فعالیت بسیار گسترده و شاخصی داشته است.
پیشینه شرکت نشان دهنده سوابق قوی در این زمینه است ، ما از سال ۱۳۸۳ تاکنون عضو انجمن تونل ایران هستیم و در زمینه طرح های خلاقانه متعددی پیشگام بوده ایم.
از جمله پروژه های شاخص می توان به ایستگاه و تونل ارتباطی میدان قدس (بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه) و دکتر شریعتی در تهران و پروژه های متروی دانشگاه،دفاع مقدس و سی وسه پل اصفهان در زمینه مترو و تونل سازی ، راه دسترسی سد مروک ، راه مروک به گوشه و راه و پل دسترسی به سد گاوی در زمینه راه سازی اشاره کرد.

لیست پروژه ها