پس از اتمام جنگ تحمیلی و آغاز دوره سازندگی نظر به بازسازی کشور و ایجاد و توسعه زیر ساخت های کشور این شرکت نیز با توجه به مسئولیت مشارکت پذیری خود با بهره مندی از نیروهای متخصص و مهندسین مجرب در زمینه فعالیت های عمرانی اقدام کرده ، به فراخور نیازهای کشور در رشته های مختلف عمرانی از جمله سد سازی ، راه سازی و تونل ، ابنیه و سازه های آبی به ارائه خدمات پرداخته است.

خدمات عمرانی

نظر به سیاست های اصلی دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای پیشرفت و سازندگی کشور ، ذخیره ، حفظ ودسترسی به منابع آبی امری حیاتی تلقی می شد،بر همین اساس احداث و توسعه سد در ایران عزیز ضرورت پیدا می کرد.این شرکت با برگزاری دوره های آموزشی به جهت بالا بردن سطح علمی مدیران و کارشناسان ، در ارائه مقالات علمی داخلی و خارجی متعدد و ارائه طرح های خلاقانه و نو آوری در عملیات اجرایی کوشا بوده است.جهان کوثر با بهره مندی از توان علمی و با تکیه بر تخصص و تجربه مهندسین داخلی و ظرفیت های اجرایی خود در ساخت سدهای مختلف کشور پیشگام بوده و خدمات ارزنده ای ارائه نموده است.

پروژه های شاخص

 با توجه به رشد جمعیت و اهمیت ارتقاع و بهره وری مترو کشور ، شرکت جهان کوثر در پروژه های مهم تونل سازی ، مترو و راه فعالیت بسیار گسترده و شاخصی داشته است.پیشینه شرکت نشان دهنده سوابق قوی در این زمینه است ، ما از سال ۱۳۸۳ تاکنون عضو انجمن تونل ایران هستیم و در زمینه طرح های خلاقانه متعددی پیشگام بوده ایم.از جمله پروژه های شاخص می توان به ایستگاه و تونل ارتباطی میدان قدس (بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه) و دکتر شریعتی در تهران و پروژه های متروی دانشگاه،دفاع مقدس و سی وسه پل اصفهان در زمینه مترو و تونل سازی ، راه دسترسی سد مروک ، راه مروک به گوشه و راه و پل دسترسی به سد گاوی در زمینه راه سازی اشاره کرد.

پروژه های شاخص

پروژه های ساختمانی و فراهم نمودن زیر ساختهای ابنیه برای ما مهم بوده و هست این شرکت نیز از رقبا عقب نمانده و اقدام به اخذ پروژه های بزرگ و ملی نموده که در این عرصه نیز با الگوگیری از پروژه های داخلی و خارجی پیشرفت قابل توجهی داشته است. به طور مثال احداث استادیوم فوتبال و استخر سرپوشیده باشگاه ورزشی شرکت فولاد خوزستان که به عنوان مجهزترین و پیشرفته ترین استادیوم ورزشی کشورمان ایران شناخته شده است،از پروژه های درخشان جهان کوثر است. باعث افتخار ماست که توانستیم چنین پروژه عظیمی را به نحو احسنت به تکامل برسانیم.ما در صدد هستیم تا با نام گذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به عنوان رونق تولید در این عرصه پیش قدم باشیم.

پروژه های شاخص

سازه های آبی شامل موارد زیر می باشد:

  • سازه های بتنی
  • ایستگاه پمپاژ
  • شبکه آبیاری و زهکشی
  • آبگیر
  • تصفیه خانه

شرکت جهان کوثر در این زمینه با بهره گیری از تجارب بالای نیروی انسانی و ماشین آلات مجهز در تمام موارد بالا وارد عمل شده و در حدود ۳ دهه موفق شده پروژه های بزرگی مانند: احداث تصفیه خانه بزرگ دزفول ، آبگیر کانال اصلی دشت آزادگان (AMC) و ….. را به اتمام برساند.

این شرکت توانمند، با توجه به رزومه قوی در این زمینه و انجام پروژه های ملی آمادگی لازم جهت اجرای پروژه های مشابه را دارد.

پروژه های شاخص